Angeliny Jolie

Angelina Jolie była jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych kobiet swojej epoki. Była również osobą bardzo publiczną, a zachowanie anonimowości może być trudne w epoce, w której media społecznościowe są tak ważną częścią naszego życia. Jak więc Angelina Jolie osiągnęła taki sukces? Oto przegląd niektórych kluczowych punktów z jej życia, od wczesnych lat jako aktorka do czasów, gdy była gwiazdą Hollywood.

Angelina Jolie: biografia.

Angelina Jolie urodziła się 6 października 1977 roku w małym miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Matka Jolie, Sara Jean Malouf, była francusko-kanadyjską aktorką, a jej ojciec, John Malouf, był amerykańskim aktorem i reżyserem. Jej rodzice poznali się, gdy oboje grali w tym samym filmie: The People v. O.J. Simpsona (1994).

Po ukończeniu szkoły średniej Angelina Jolie zapisała się na UCLA, gdzie studiowała film i teatr. Po raz pierwszy zyskała uznanie dzięki rolom Gisele Bundchen w thrillerze akcji Oczy szeroko zamknięte (1999) oraz Samanthy Smith w komedii romantycznej Dilwale (2002).

Angelina Jolie rozpoczęła karierę aktorską od małych ról w filmach takich jak „Pamiętnik” (2004) i „Piękny umysł” (2001), ale zasłynęła rolami adoptowanej córki Jodie Foster, Samanthy Smith, w „Dilwale”. a następnie jako Angelina Jolie w dramacie biograficznym „Życie i czasy Angeliny Jolie” (2015).

Sekcja 2. Jej życie i czasy. Po ukończeniu UCLA Angelina Jolie została pełnoetatową aktorką.

2 Zdobyła uznanie krytyków za role w „Oczach szeroko zamkniętych”, „Dilwale” oraz „Życie i czasy Angeliny Jolie”.

3 W 2015 roku zdobyła nagrodę Akademii dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Życie i czasy Angeline Jolie”.

4 Angelina Jolie była żoną sześciu różnych mężczyzn.

Angelina Jolie: Życie i czasy żony celebrytów.

Angelina Jolie urodziła się 4 listopada 1961 roku w Malibu w Kalifornii. Jest córką Jona Voighta i Lourdes Simpsonów. Angelina Jolie rozpoczęła karierę aktorską w wieku 15 lat w filmie „Ojciec chrzestny”. W 1996 roku zagrała w filmie „Piękny umysł” i zdobyła uznanie krytyków. W następnym roku zagrała w filmie „The Summonsing Voice” i zdobyła Złoty Glob dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym. W 2000 roku zagrała w filmie „Lepsze życie” i ponownie zdobyła uznanie krytyków. W następnym roku zagrała w filmie „The Village” i zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W 2003 roku zagrała w filmie „Annie” i zdobyła Złoty Glob dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym. W następnym roku zagrała w filmach „Tootsie” i „Monster’s Ball”. W 2007 roku rozpoczęła zdjęcia do swojego nowego projektu filmowego „Life of Pi”, który miał premierę 14 kwietnia 2013 roku.

Angelina Jolie: Życie i czasy aktorki.

Angelina Jolie urodziła się w Jugosławii, jej ojciec pracował jako urzędnik państwowy, a matka pracowała jako krawcowa. Zaczęła grać w wieku sześciu lat, a do 18 roku życia wystąpiła w ponad 50 filmach. W 1999 roku zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie Życie Pi.

Angelina Jolie: Życie i czasy gwiazdy filmowej. Angelina Jolie: Życie i czasy gwiazdy filmowej.

Angelina Jolie została opisana jako jedna z najbardziej znanych i znanych aktorek na świecie. Zdobyła wiele nagród, w tym pięć Oscarów (dla najlepszej aktorki drugoplanowej, najlepszego reżysera, najlepszego scenariusza i najlepszych zdjęć), cztery Złote Globy (dla najlepszej aktorki w dramacie kinowym, najlepszej aktorki pierwszoplanowej i najlepszego aktora w Dramat kinowy), dwie nagrody Emmy (za wybitną rolę aktorki w serialu telewizyjnym lub grze wideo), trzy nagrody Grammy (za album roku, piosenkę roku, nagranie roku), trzynaście nagród Tony (w tym jedenaście za Acting Excellence in Play lub A Play) oraz sześć nominacji do nagrody Batman v Superman: Dawn Of Justice.

Angelina Jolie: Życie i czasy księżniczki.

Angelina Jolie urodziła się 15 grudnia 1964 roku w małym miasteczku Malawi w Afryce. Była najmłodszym z siedmiorga dzieci, a jej rodzice byli misjonarzami, którzy pracowali w Malawi. Kiedy Angelina miała zaledwie sześć lat, jej rodzina przeniosła się do Anglii, gdzie mieszkała z dziadkami ze strony matki i kuzynami. Mieszkając w wielu różnych szkołach i domach, Angelina ostatecznie osiedliła się w Londynie z ojcem, gdy miała trzynaście lat. Tam zaczęła uczyć się angielskiego i skupić na karierze aktorskiej.

W 1997 roku Angelina poślubiła Brada Pitta i razem przeprowadzili się do Hollywood. Jednak ich związek szybko wymknął się spod kontroli i rozwiedli się pięć lat później. W 2003 roku Angeline wróciła do Anglii z dziećmi po otrzymaniu obywatelstwa od rządu brytyjskiego. Od tego czasu pracuje nad różnymi projektami, w tym nad nowym filmem o swoim życiu i czasach jako księżniczki.

Comments are closed.

No comments yet.

× Close