Serial

Shameless

Shameless, czyli Niepokorni, to amerykański serial dramatyczno-komediowy. Jest on emitowany na antenie Showtime. Jest to remake serialu Shameless wyprodukowanego przez Brytyjczyków. Akcja serialu toczy się w chicagowskim Canaryville. Film realizowano w Chicago oraz Los Angeles. Jego dynamizm zachwycał wiele osób, a produkcja zdobyła popularność. Widzowie docenili jej rozmach. Fiona opiekuje się pięciorgiem rodzeństwa po odejściu matki oraz z powodu nieustannego pijaństwa ojca. Pierwszy odcinek pokazano w kwietniu 2011 roku, a ostatni odcinek produkcji został zaprezentowany w listopadzie 2021 roku. Serial był niezmiernie popularny i pokazał publiczności jak wygląda życie w patologicznej rodzinie oraz trudnych warunkach.

Niepokorni to serial społeczny, ale też dramat i komedia zarazem. Warto przeznaczyć pewien czas na obejrzenie tej produkcji. Warto wiedzieć, że serial otrzymał cztery nagrody Emmy, cztery inne wyróżnienia oraz 38 nominacji. Świadczy to o jego wartości oraz dobrych opiniach krytyki o tej produkcji. Obejrzenie tego serialu można rekomendować całym rodzinom, aby poznały realia funkcjonowania w trudnych warunkach i przekonały się jak można sobie radzić w różnych sytuacjach.

 

By

Read More

Dr House

Głównym bohaterem serialu jest dr Gregory – diagnostyk ze szpitala Pilnceton Plainsboro Teaching znajdującego się w New Yersey. Lekarz jest doskonałym, ale sarkastycznym fachowcem, bardzo śmiały, ale totalnie pozbawiony manier typowych dla tego zawodu. W szpitalu tym zatrudnieni są najlepsi specjaliści. Dr Gregory House słynie ze swojego intrygującego charakteru oraz swoich niekonwencjonalnych metod leczenia pacjentów. Ma pod sobą trzech lekarzy pracujących dla niego: Cameron, Foreman i Chase – tworzą zazwyczaj zgrany zespół. Zadaniem tych lekarzy jest leczenie pacjentów, z którymi inni sobie nie poradzili. Podczas oglądania serialu śledzimy codzienne perypetie doktora i całego szpitala. House ma problemy z kierowniczką szpitala, natomiast z każdych kłopotów potrafi wyjść obronną ręką. Lekarz podczas swojego nietypowego leczenia nie czeka na przyzwolenie czy zgodę, potrafi zrealizować operacje bez zgody pacjenta. Sam porusza się o lasce, w wyniku błędnej diagnozy zawału mięśnia czworogłowego uda. Z tego powodu cierpi na przewlekły ból i nie szczędzi sobie zażywania środków przeciwbólowych. Wspólnie ze swoimi partnerami podejmuje się każdego wyzwania medycznego, którego nie podjęli się jego koledzy po fachu.

By

Read More

Narcos

Serial Narcos to produkcja składająca się z kilku niedługich części. Pierwsza seria liczyła dziesięć odcinków, a pojawiły się one na małym ekranie w sierpniu 2015 roku. Druga seria została zaprezentowana rok później. Film miał wersje angielską oraz hiszpańską. Zdjęcia do serialu były realizowane w Kolumbii. Scenerią serialu była Bogota oraz jej okolice. Produkcja opowiada o losach narkotykowych bossów i jest bardzo sprawnie zrealizowana. Ostatnia seria została pokazana w 2017 roku. Wszystkie trzy cieszyły się ogromną popularnością i budziły zainteresowanie losami Escobara oraz zakresem jego działalności przestępczej.

Życie na narkotykowej ścieżce

Serial opowiada o losach Pablo Escobara, który na narkotykach zrobił fortunę. Jego losy były burzliwe, mordował, handlował i zarabiał kokosy. Był wielbiony przez jednych i potępiany przez drogich. W filmie grają tacy aktorzy, jak Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Manolo Cardona, Mauricio Compte, Ana de la Reguera. Serial był nagrodzony Złotym Globem, Emmy oraz Kryształową Statuetką i Nagrodą Filmwebu – to tylko przykładowe nagrody dla producentów tego niezwykłego serialu. Zdecydowanie warto poświęcić czas na poznanie tej niesamowitej produkcji.

By

Read More

Czarnobyl

Czarnobyl jest serialem pokazującym wielką katastrofę, która wydarzyła się w Ukrainie w latach osiemdziesiątych XX wieku. Ten miniserial zdobył dwa Złote Globy oraz 34 inne nagrody. Wybuch elektrowni jądrowej był ogromnym zagrożeniem dla całej Europy. Ratownicy ruszyli do pracy, aby ocalić egzystencje wielu Ukraińców oraz zapobiec skażeniu innych krajów. Produkcję stworzyli Amerykanie oraz Brytyjczycy, pokazując dokładnie, wręcz detalicznie, jak wyglądała ta katastrofa. Dzięki ich pracy widzowie mogą poznać to, co zdarzyło się pewnego razu w Ukrainie.

Czarnobyl Serial

26 kwietnia 1986 roku doszło do eksplozji reaktora atomowego w Czarnobylu. Ludzie umierali, dzieci chorowały, całe osiedla i miasta wokół Czarnobyla trzeba było ewakuować. Ogrom tragedii porusza do dziś. Chaos, śmierć i przerażenie ogarnęło nie tylko Ukraińców, ale też Polaków, mieszkańców Litwy, Łotwy, Estonii oraz krajów skandynawskich. Poświęcenie ratowników doprowadziło do tego, że udało się zapobiec rozszerzeniu skażenia, ale nie uchroniło tysięcy Ukraińców przed chorobami i śmiercią. Katastrofa rozciągnęła się w czasie na dni, tygodnie, miesiące, a dla niektórych nawet na długie lata. O tym nigdy nie wolno zapomnieć – błąd człowieka może mieć konsekwencje dla całej ludzkości.

By

Read More

Spartakus

Spartakus to bardzo znana postać z czasów starożytnych. Emitowany był przez telewizję Starz od 22 stycznia 2010 roku. Fabuła serialu opowiada losy gladiatora o imieniu Spartakus. Kiedyś dowodził on powstaniem niewolników przeciwko Republice Rzymskiej. Był bardzo charyzmatyczną osobą o zdecydowanym charakterze. W roli głównej występował Andy Whitfield. Jego rola była poruszająca i budziła wyobraźnię.

Podróż do czasów starożytności

Tracki gladiator stanął na czele powstania niewolników, którzy zbuntowali się przeciwko Rzymowi. Jego losy stały się kanwą utworów literackich oraz serial telewizyjnych czy filmów fabularnych. Serial frapuje i jest sposobem na poznanie historii w dość dokładny sposób. W Polsce serial emitowały HBO, TV PULS oraz AXN Black. Można go nadal obejrzeć i zagłębić się w czasy historycznego Rzymu. Na serial składają się cztery serie, ostatnia z nich pochodzi z 2013 roku. Serial jest odpowiedni dla młodzieży oraz dorosłych, dla dzieci może być dość męczącym widowiskiem.

Czy warto obejrzeć ten serial?

Zdecydowanie jest to produkcja warta obejrzenia. Pozwala przypomnieć sobie historię starożytnego Rzymu oraz zagłębić się w biografię Spartakusa, postaci niezwykłej o ciekawym wymiarze.

By

Read More

× Close