Serial

Gra o Tron

Gra o Tron to amerykański serial stworzony na zlecenie stacji HBO. Jest adaptacją epickiego już cyklu powieści „Pieśń lodu i ognia”, autorstwa George’a R.R. Martina. Seria w ostatnich latach zyskała ogromną popularność. Uznawana jest za jedną z najlepszych historii gatunku fantasy.

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym świecie – Westeros. Kontynent podzielony jest na Siedem Królestw, w których władzę sprawują wpływowe i znaczące rody. Najważniejsze z nich to Lanisterowie, rządzący w stolicy, czyli Królewskiej Przystani oraz Starkowie, którzy dzierżą władzę nad większością Północy. Ogromne znaczenie dla całej fabuły mają również Targaryenowie. Niegdyś potężny ród, teraz niemal całkowicie zgładzony i skazany na wygnanie z Westeros.

Historia rozpoczyna się od ważnego wydarzenia, jakim jest przyjazd na Północ, króla Siedmiu Królestw –  Roberta Baratheona. Władca odwiedza Winterfell, które jest główną siedzibą rodu Starków. Prosi, by Ned Stark, dawny przyjaciel z młodości, został jego nowym Namiestnikiem. Decyzja o przyjęciu stanowiska zaważy na dalszych losach bohaterów, a jej następstwa będą kluczowe dla całej fabuły.

Serial ukazuje zręczną potyczkę, zarówno taką poprzez fizyczną walkę, ale również utarczki słowne, a często nawet spiskowanie. Gra o Tron przedstawia zajadłą walkę o władzę poszczególnych rodów, której symbolem jest Żelazny Tron. Ten kto zasiądzie na nim, będzie władał całym Westeros.

By

Read More

Shameless

Shameless, czyli Niepokorni, to amerykański serial dramatyczno-komediowy. Jest on emitowany na antenie Showtime. Jest to remake serialu Shameless wyprodukowanego przez Brytyjczyków. Akcja serialu toczy się w chicagowskim Canaryville. Film realizowano w Chicago oraz Los Angeles. Jego dynamizm zachwycał wiele osób, a produkcja zdobyła popularność. Widzowie docenili jej rozmach. Fiona opiekuje się pięciorgiem rodzeństwa po odejściu matki oraz z powodu nieustannego pijaństwa ojca. Pierwszy odcinek pokazano w kwietniu 2011 roku, a ostatni odcinek produkcji został zaprezentowany w listopadzie 2021 roku. Serial był niezmiernie popularny i pokazał publiczności jak wygląda życie w patologicznej rodzinie oraz trudnych warunkach.

Niepokorni to serial społeczny, ale też dramat i komedia zarazem. Warto przeznaczyć pewien czas na obejrzenie tej produkcji. Warto wiedzieć, że serial otrzymał cztery nagrody Emmy, cztery inne wyróżnienia oraz 38 nominacji. Świadczy to o jego wartości oraz dobrych opiniach krytyki o tej produkcji. Obejrzenie tego serialu można rekomendować całym rodzinom, aby poznały realia funkcjonowania w trudnych warunkach i przekonały się jak można sobie radzić w różnych sytuacjach.

 

By

Read More

Dr House

Głównym bohaterem serialu jest dr Gregory – diagnostyk ze szpitala Pilnceton Plainsboro Teaching znajdującego się w New Yersey. Lekarz jest doskonałym, ale sarkastycznym fachowcem, bardzo śmiały, ale totalnie pozbawiony manier typowych dla tego zawodu. W szpitalu tym zatrudnieni są najlepsi specjaliści. Dr Gregory House słynie ze swojego intrygującego charakteru oraz swoich niekonwencjonalnych metod leczenia pacjentów. Ma pod sobą trzech lekarzy pracujących dla niego: Cameron, Foreman i Chase – tworzą zazwyczaj zgrany zespół. Zadaniem tych lekarzy jest leczenie pacjentów, z którymi inni sobie nie poradzili. Podczas oglądania serialu śledzimy codzienne perypetie doktora i całego szpitala. House ma problemy z kierowniczką szpitala, natomiast z każdych kłopotów potrafi wyjść obronną ręką. Lekarz podczas swojego nietypowego leczenia nie czeka na przyzwolenie czy zgodę, potrafi zrealizować operacje bez zgody pacjenta. Sam porusza się o lasce, w wyniku błędnej diagnozy zawału mięśnia czworogłowego uda. Z tego powodu cierpi na przewlekły ból i nie szczędzi sobie zażywania środków przeciwbólowych. Wspólnie ze swoimi partnerami podejmuje się każdego wyzwania medycznego, którego nie podjęli się jego koledzy po fachu.

By

Read More

Narcos

Serial Narcos to produkcja składająca się z kilku niedługich części. Pierwsza seria liczyła dziesięć odcinków, a pojawiły się one na małym ekranie w sierpniu 2015 roku. Druga seria została zaprezentowana rok później. Film miał wersje angielską oraz hiszpańską. Zdjęcia do serialu były realizowane w Kolumbii. Scenerią serialu była Bogota oraz jej okolice. Produkcja opowiada o losach narkotykowych bossów i jest bardzo sprawnie zrealizowana. Ostatnia seria została pokazana w 2017 roku. Wszystkie trzy cieszyły się ogromną popularnością i budziły zainteresowanie losami Escobara oraz zakresem jego działalności przestępczej.

Życie na narkotykowej ścieżce

Serial opowiada o losach Pablo Escobara, który na narkotykach zrobił fortunę. Jego losy były burzliwe, mordował, handlował i zarabiał kokosy. Był wielbiony przez jednych i potępiany przez drogich. W filmie grają tacy aktorzy, jak Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Manolo Cardona, Mauricio Compte, Ana de la Reguera. Serial był nagrodzony Złotym Globem, Emmy oraz Kryształową Statuetką i Nagrodą Filmwebu – to tylko przykładowe nagrody dla producentów tego niezwykłego serialu. Zdecydowanie warto poświęcić czas na poznanie tej niesamowitej produkcji.

By

Read More

Czarnobyl

Czarnobyl jest serialem pokazującym wielką katastrofę, która wydarzyła się w Ukrainie w latach osiemdziesiątych XX wieku. Ten miniserial zdobył dwa Złote Globy oraz 34 inne nagrody. Wybuch elektrowni jądrowej był ogromnym zagrożeniem dla całej Europy. Ratownicy ruszyli do pracy, aby ocalić egzystencje wielu Ukraińców oraz zapobiec skażeniu innych krajów. Produkcję stworzyli Amerykanie oraz Brytyjczycy, pokazując dokładnie, wręcz detalicznie, jak wyglądała ta katastrofa. Dzięki ich pracy widzowie mogą poznać to, co zdarzyło się pewnego razu w Ukrainie.

Czarnobyl Serial

26 kwietnia 1986 roku doszło do eksplozji reaktora atomowego w Czarnobylu. Ludzie umierali, dzieci chorowały, całe osiedla i miasta wokół Czarnobyla trzeba było ewakuować. Ogrom tragedii porusza do dziś. Chaos, śmierć i przerażenie ogarnęło nie tylko Ukraińców, ale też Polaków, mieszkańców Litwy, Łotwy, Estonii oraz krajów skandynawskich. Poświęcenie ratowników doprowadziło do tego, że udało się zapobiec rozszerzeniu skażenia, ale nie uchroniło tysięcy Ukraińców przed chorobami i śmiercią. Katastrofa rozciągnęła się w czasie na dni, tygodnie, miesiące, a dla niektórych nawet na długie lata. O tym nigdy nie wolno zapomnieć – błąd człowieka może mieć konsekwencje dla całej ludzkości.

By

Read More

× Close