Thrillery

Thrillery ! Czyli filmy mrożące krew w żyłach. Idealne dla fanów wciągającego i mrocznego kina. Niebanalne! Fabuła często psychologiczna, wywołująca w widzu wysoki poziom napięcia i emocjonalnego poruszenia. Najlepszy thriller ogląda się z zapartym tchem od początku do końca. Tylko które filmy i seriale z tego gatunku będą najlepsze?

Siedem, czyli 7 grzechów głównych

W rolach głównych Morgan Freeman i Brad Pitt. Obsada doborowa! Sam film wykonany na najwyższym poziomie. Historia opowiada o mordercy, który swoje ofiary wybiera według klucza. Pomimo kolejnych ofiar pozostaje niezauważony. Dwóch policjantów decyduje się go schwytać. Jednak odczytanie szyfru, nie jest takie proste, jak się wydaje, jedyna wskazówka to siedem grzechów głównych. Film przedstawia kwintesencję zła, z każdą sceną wciąga widza w coraz mroczniejszy świat. Jeśli jeszcze nie znasz tej historii, koniecznie się z nią zapoznaj.

 

Milczenie owiec, czyli współpraca z mordercą

Pozycja obowiązkowa, nie ma nic bardziej przerażającego, niż morderca obdzierający swoje ofiary ze skóry. Jeszcze ciekawiej zaczyna się robić, gdy agentka FBI, Clarice Starling, w celu zdemaskowania mordercy, korzysta z pomocy innego, równie okrutnego mordercy — Doktora Hannibala Lectera. Fabuła niezwykle pomysłowa. Sam opis filmu zachęca do obejrzenia. Nie jest to film jak każdy inny. Milczenie owiec to głęboki portret psychologiczny seryjnego mordercy i psychoanaliza agentki FBI. Smaku dodają perfekcyjnie dobrani aktorzy. Anthony Hopkins w roli Hannibala i Jodie Foster jako agentka FBI. Gdyby wszystkie thrillery były takie jak ten, widzowie nie musieliby długo wybierać.

 

Szósty zmysł o chłopcu z przeklętym darem

Thriller psychologiczny opowiadający historię chłopca, który widzi zmarłych, a także to, co działo się w danym miejscu wiele lat temu. Czy szósty zmysł jest darem, czy przekleństwem? Zatroskana matka zwraca się z prośbą o pomoc do psychiatry Malcolma Crowe’a. Dlaczego chłopiec widzi zmarłych? Czy potrafi z nimi rozmawiać? W jaki sposób relacja z psychologiem wpłynie na chłopca? Film niezwykle intrygujący, stawiający wiele znaków zapytania. Akcja filmu, stopniowo narasta, przeplatana przerażającymi scenami, sprawia, że zaczynamy inaczej myśleć o okresie dzieciństwa. Jak bardzo dziecko może cierpieć? Czy naprawdę jest tak, że gdy rodzice się rozwodzą, to dziecko nie wie, co się dzieje? Film wart zobaczenia, nie bez powodu w 2000 roku zdobył 6 nominacji do Oscara.

 

Efekt motyla, czyli jakie skutki niesie trzepot skrzydeł motyla

Film dla fanów podróży w czasie. Przerażający powrót do przeszłości. Główny bohater skutecznie przekonuje się, że wszystko, co działo się w przeszłości, ma wpływ na teraźniejszość, a zmiana jakiegokolwiek elementu zmienia bieg wszystkich wydarzeń. Ten film na długo pozostaje w pamięci, wywołuje wiele gwałtownych i trudnych emocji. Jest brutalny, prowokujący i pełen przemocy. Zdecydowanie dla ludzi o silnych nerwach. Wszystko to w pozytywnym znaczeniu. Choć jest to trudna produkcja, to warto się nad nią pokłonić. Przyjrzeć się głównemu bohaterowi i decyzjom, które podejmuje. Film skłania do refleksji i podjęcia dialogu o podróżach w czasie i skutkach, jakie niesie, chociażby trzepot skrzydeł motyla. W skrócie bardzo dobry thriller.

 

Zaginiona dziewczyna, czyli co się dzieje, gdy człowiek nagle znika

Thrillery bywają przewidywalne, ale pozory mylą. Historia Zaginionej dziewczyny wydaje się bardzo prosta. Stosunkowo młode małżeństwo, przeżywa głęboki kryzys. Pewnego dnia, żona znika bez śladu. Mąż zawiadamia policję, jednak okazuje się, że nie był to najlepszy pomysł. Policja uważa, że mężczyzna maczał w tym palce. Okazuje się, że rozwiązanie zagadki wcale nie jest takie proste. Odnalezienie kobiety graniczy z cudem. Mężczyzna walczy z czasem, każdego dnia policja jest coraz bliżej wsadzenia go do więzienia. Co musi zrobić, by odnaleźć kobietę? Sam reżyser, tworząc ten film, chciał nakręcić prosty kryminał, nie udało się, z planów wyszedł głęboko poruszający thriller, na bardzo wysokim poziomie. Thriller niezwykle wciągający, widz, mimowolnie, sam stara się połączyć elementy tej zaplątanej układanki. David Fincher to reżyser, który potrafi z małego pomysłu zrobić wielkie dzieło. Jego thrillery nigdy nie przeszły przez ekrany kinowe bez odpowiednio wielkiego echa.

 

Miasteczko Twin Peaksczyli szaleństwo Lyncha

Serial legenda, znany przez każdego kinomaniaka. David Lynch to reżyser niebanalny, nieprzewidywalny o niesamowitej fantazji i wizji reżyserskiej. Miasteczko Twin Peaks to 3 sezony serialu wprowadzającego w osłupienie, a z każdym sezonem historia staje się coraz bardziej niewiarygodna. Oglądając Miasteczko Twin Peaks, widz ma wrażenie, że fabuła została stworzona przez szaleńca. Choć zaczyna się bardzo prosto. Spokojne miasteczko. Od wielu lat nic się nie dzieje, do czasu. Pewnego dnia na brzeg morza wypływa ciało Laury Palmer, wzorowej uczennicy. Córki szanowanego człowieka. Okazuje się, że to dopiero początek. Śmierć niesie konsekwencje, które ten serial dosadnie pokazuje. Niesamowitą fabułę, otacza wyjątkowy i hipnotyzujący soundtrack, który już od pierwszych dźwięków, na długo, pozostaje w pamięci.

Czarne Lustro, czyli o tym, jak zabija technologia

To serial, nowoczesny, pierwszy sezon powstał w 2011 roku. Posiada 5 sezonów. Każdy odcinek to inna historia, lecz łączy je jedno. Obraz technologii, która niewłaściwie użyta, może spowodować tragedięCzarne Lustro jest po prostu przerażające. To jeden z tych thrillerów, które są niezwykle aktualne. Każdy z nas ma dostęp do telefonu, telewizji, przeróżnych aplikacji. Choć to wszystko wydaje się niepozorne, to w serialu możemy zobaczyć, że w rzeczywistości wcale takie nie jest. Serial porusza kwestię moralności internetowej, przywiązania do technologii, uzależnienia. Jest niepokojący, otwiera dialog, który powinien rozpocząć się już dawno. Jeszcze przed stworzeniem telefonu, czy innych współczesnych wynalazków. Obecnie serial jest do obejrzenia na platformie Netflix.

 

Kalifat — historia o tym, jak uciec z Syrii i jak się do niej dostać

Kolejny aktualny i  wstrząsający serial. Opowiada historię kobiet, które z różnych powodów zaczynają interesować się działalnością ISIS. Jaki poniosą koszt i jakie będą konsekwencje ich fascynacji? W serialu zobaczysz między innymi sposoby, jakimi posługuje się ISIS, by zdobyć sprzymierzeńcówKalifat trzyma w napięciu od pierwszej minuty, pokazuje między innymi perspektywę Szwedki, które marzy o ucieczce z Syrii, jak i  innej młodej dziewczyny, która traktuje Syrię jak ziemię obiecaną. Pewnego dnia ich drogi zaczynają się łączyć. Kalifat to dogłębna analiza przemian, jakie zaszły w szwedzkim społeczeństwie, ale także działań podejmowanych w celu uniknięcia ataków terrorystycznych. Niezmiernie ciekawy, także dla widzów o mocnych nerwach. Serial Kalifat ma w sobie wszystko, to co mają najlepsze thrillery, czyli tajemnice i zniewalające emocje.

Nie bez powodu thrillery zdobywają wiele nagród. Są nieprzewidywalne i zostawiają reżyserom szerokie pole do popisu. Fabuła może być fikcją, a może opierać się na rzeczywistości. Nie ma powodu, by się ograniczać. Im bardziej zawikłane filmy thriller, tym lepiej się je ogląda. To, co rzeczywiste może przerażać, ale przemyślana fikcja także wprowadza w osłupienie.

Comments are closed.

No comments yet.

× Close