Polskie filmy 2022

Polskie filmy 2022 cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielu widzów. Poruszają one zagadnienia, które są nam bliskie. Nasz humor jest inny, niż np. angielski humor czy też amerykański. Polskie filmy kryminalne tj. „Kobiety mafii” czy „Psy” oraz amerykańskie ukazują różny obraz przestępczości. Filmy biograficzne znanych osobistości są fascynujące – zwłaszcza, jeśli opowiadają o naszych rodakach. Jaki film polski zrobił na nas duże wrażenie w 2022 roku? Sprawdźmy!

Polskie filmy 2022 – komedie romantyczne górą!

„Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4” – film polski 2022, na który wszyscy czekali!

Film polski 2022, na który wszyscy czekali, to „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”. Kto z nas nie chciałby wiedzieć, jak potoczyły się losy głównych bohaterów? Ta polska komedia rozbawia do łez – zwłaszcza widzów znających poprzednie części „Kogel Mogel”. Młode pokolenie, które nie oglądało poprzednich odcinków może mieć problemy ze zrozumieniem niektórych scen oraz wychwyceniu wielu zabawnych żartów. Intryga w filmie budzi wśród widzów pewnego rodzaju napięcie oraz ekscytację – „co będzie dalej?”.

Filmy polskie 2022 doskonale ukazują polską mentalność. Czasami może w nieco przerysowany sposób, ale dzięki temu przekaz trafia do wielu widzów. W komedii pojawiła się karykatura osoby wierzącej, która doskonale mogłaby stać się bohaterem książki „Moralność pani Dulskiej” czy też komedii „Co ludzie powiedzą”. Niestety postać ta nie wzięła się z powietrza. Inspiracją do jej powstania było samo życie. Film polski 2022 „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4” traktuje również o tolerancji, która ma ogromne znaczenie w XXI wieku.

Film polski 2022 – „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”

Film polski 2022 „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” to kontynuacja filmu „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Jeśli zdecydujemy się na oglądniecie tej pozycji dlatego, że chcemy dowiedzieć się czegoś o facetach – co sugeruje tytuł, niestety będziemy zawiedzeni. Trudno stwierdzić, o jakich rzeczach chciał nam powiedzieć reżyser. Tytuł wprowadza więc ewidentnie w błąd. Jednak jest to dobra polska komedia obyczajowa. Pokazuje ona różne wątki, w które wplątanych jest wiele osób. Podobnie jak ma to miejsce w wielu komediach amerykańskich, bohaterzy filmu są ze sobą powiązani poprzez pojedyncze osoby. Jednym słowem jak w prawdziwym życiu – jedna osoba zda drugą osobę, która zna osobę, którą my znamy.

W komedii „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” poruszane są problemy tj.:

  • samotna opieka nad dzieckiem po śmierci żony;
  • chciana oraz niechciana ciąża – zależy, z której perspektywy rodzica patrzymy na ciążę;
  • niedojrzałość młodych rodziców;
  • brak stabilności finansowej w niektórych zawodach;
  • problemy z utrzymaniem stałej pracy.

Oglądając film można się nie tylko pośmiać, ale i wzruszyć. Ma na to wpływ dobra gra aktorska. W komedii grają wspaniali polscy aktorzy tj. Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski, Alicja Bachleda-Curuś, Piotr Głowacki czy też Katarzyna Skrzynecka. To oni sprawiają, że polskie filmy 2022 (pomimo kiepskich scenariuszy) cieszą się dużą popularnością.

„Miłość jest blisko” – film polski 2022 idealny na Walentynki

Jeśli chcemy się pośmiać, dobrze bawić oraz wzruszyć, polskie filmy 2022 doskonale nam w tym pomogą. Polska, romantyczna komedia obyczajowa „Miłość jest blisko” będzie idealnym wyborem. Jest ona lekka, przyjemna oraz zabawna. Nie męczy nas problemami innych ludzi, nie zmusza do głębszych refleksji oraz niczym nie zaskakuje. Jedni brak budowania napięcia mogą postrzegać jako wadę tego filmu, dla innych będzie to dużą zaletą. Czasami mamy bowiem ochotę obejrzeć coś lekkiego – np. w Dzień Zakochanych.

O czym jest film polski 2022 „Miłość jest blisko”? Opowiada on o dwojga przyjaciół – kobiecie oraz mężczyźnie, którzy znają się od dziecka i mieszkają w jednym domu (w osobnych mieszkaniach). Główni bohaterowie niby mieszkają w osobnych mieszkaniach, w rzeczywistości funkcjonują jak rodzina – oboje mają po jednym dziecku z nieudanych związków. Miłość jest tak blisko, a oni jej nie dostrzegają. Jak widać, tytuł zdradza nam, jaki będzie koniec filmu. Czy to takie straszne? Komedie romantyczne mają to do siebie, że się dobrze kończą. A jak mógłby skończyć się film o kobiecie i mężczyźnie mieszących razem i znających się od dziecka? Większość z nas i bez tytułu domyślałaby się, jak zakończą się losy głównych bohaterów.

Postać nudnego dentysty, który jest wymarzonym partnerem dla pragnącej stabilizacji oraz ciepła domowego ogniska Natalii oraz przebojowej Mariki wprowadzają mnóstwo humoru do filmu. Nic nie bawi tak dobrze, jak perypetie miłośne. Poruszane w filmie problemy tj.:

  • nieudana randka;
  • brak umiejętności oraz praktycznej wiedzy, jak poderwać dziewczynę;
  • poszukiwania dojrzałego partnera;
  • samotne wychowywanie dziecka;

nie dołują nas, a wręcz bawią. Zabawne sceny są zaczerpnięte z prawdziwego życia, które pomimo że niesie ze sobą wiele trudności, tak naprawdę toczy się dalej. Czasami tak bardzo fiksujemy się na jakieś idei np. na poszukiwaniu idealnego partnera, że wpędzamy się w niezwykle komiczne sytuacje.

Polskie filmy 2022 to oczywiście nie tylko komedie. Warto wspomnieć o filmach biograficznych tj. „Gierek” czy też „Marusarz. Tatrzański orzeł.”, które zostały bardzo dobrze odebrane przez widzów. Jednak rok 2022 – podobnie jak poprzedni, będzie dla nas bardzo trudny. Warto więc rozerwać się przed telewizorem. Pomogą nam w tym polskie komedie. Filmy biograficzne oraz melodramaty zostawmy sobie na później.

Comments are closed.

No comments yet.

× Close