Seriale 2022

Seriale 2022 to obiecujący kawałek sztuki filmowej, który zachwyci różnych odbiorców. Pojawiają się tu nowości z 2022, ale i seriale z końcówki 2021, które były najchętniej oglądane i popularne. Rok 2022 przyniesie nam z pewnością dużo ciekawych seriali, na które poświęcimy godziny wolnego czasu.

Najlepsze seriale 2022

Najlepsze seriale 2022 może otwierać The Fall czyli mroczna historia kryminalna, który zyskał sobie popularność po latach. Serial był emitowany w latach 2013-2016, ale zdecydowanie zbiera uznanie dopiero w 2022, gdzie odkryli go fani na platformie Netflix. Jest to absolutnie wciągający, mroczny serial kryminalny, z dużą dawką analizy psychologicznej. Atmosfera prowadzonego śledztwa i sposób myślenia głównego ściganego, seryjnego mordercy kobiet przeplatają się, tworząc niezwykle wciągającą całość. Mistrzowska gra głównych aktorów tj. Gillian Anderson jako prowadząca śledztwo Stella Gibson oraz Jamie Dornan jako Paul Spector, seryjny morderca, to zdecydowany atut tego obrazu. Gillian Anderson w roli agentki specjalnej, której inteligencja i zaangażowanie w śledztwo są naprawdę godne uwagi, nie ma sobie równych. Z kolei Jamie Dornan zrywa z wizerunkiem amanta i pokazuje jak świetnie gra rolę inteligentnego zabójcy, nieomal psychopaty. Niuanse psychologiczne, intrygująca muzyka, wgląd w życie prywatne postaci naprawdę zasługują na uwagę. Przejmujący obraz agentki, pozbawionej życia osobistego, ścigającej z pozoru przykładnego męża i ojca, a w rzeczywistości seryjnego zabójcę kobiet, tworzy ciekawy kontrast i każe zastanowić się widzom, co tak naprawdę kryje się za ich maską. Zakończenie jest niebanalne i nieprzewidywalne, pozostaje mieć nadzieję na kolejny sezon. Seriale 2022 to miejsce dla tej wciągającej i psychologicznej historii, ze znanymi aktorami w rolach głównych.

Popularne seriale 2022

Miniserial Zostań przy mnie to z kolei historia kryminalna oparta na książce Harlana Cobena o tym samym tytule. Serial opowiada o Megan, przyszłej żonie i matce trójki dzieci, która skrywa za sobą niewygodną przeszłość. W historii pojawia się też Ray, słynny fotoreporter i były chłopak Megan z poprzedniego życia, detektyw Broome próbujący rozwikłać trudne śledztwo sprzed lat oraz Lorraine, przyjaciółka Megan z przeszłości, której przeszłość również pozostawia wiele zagadek i pytań. Serial pokazuje jak tajemnice z przeszłości mogą komplikować życie bohaterów. Losy bohaterów przeplatają się ze sobą. Premiera na Netflix miała miejsce 31 grudnia 2021. Harlan Coben obecnie cieszy się dużą popularnością w ekranizacjach swoich książek i to nie jedyna książka tego autora, która doczekała się sfilmowania. Jeśli zapytamy, które seriale 2022 były popularne, to z pewnością te z nutką kryminalną, a tutaj Harlan Coben miał spore pole do popisu.

Mega wciągające seriale 2022

Kolejna, dość lekka propozycja na tle pozostałych, to serial Virgin River. Które seriale 2022 były nieco lżejsze i z gatunki romantycznych? To właśnie ten serial. Opowiada on historię pielęgniarki Mel, która przeprowadza się do tytułowego miasteczka Virgin River, gdzie urzeka ją rodzinna atmosfera, przyjaźni ludzi i piękne widoki. A przy okazji znajduje miłość, choć nie bez przeszkód  i w dalszym ciągu zmaga się z demonami przeszłości. Wyjątkowa sceneria i mieszkańcy, którzy są dla siebie jak rodzina oraz historie miłosne i kryminalne w tle, czynią ten serial naprawdę dobrym i lekkim, a jednocześnie wzruszającym. Główna bohaterka Mel to w tej roli Alexandra Breckenridge, która stworzyła urzekającą kreację ciepłej osoby szukającej nowej przyszłości. Na uwagę zasługuje piękna sceneria w serialu. Główna aktorka grała mniejszą rolę w innym znanym serialu The Walking Dead, jednak to dzięki roli w Virgin River została zapamiętana jako oddana swojemu zawodowi i ludziom wokoło, pielęgniarka Mel. Serial zakończył się na trzech sezonach, ale czwarty sezon jest w trakcie produkcji, a twórcy obiecują kolejny.

Seriale 2022 premiery

Ostatnia głośna nowość to Kim jest Anna? Jej premiera w 2022 spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, bo jest to dokument oparty na autentycznej historii kobiety, która podając się za spadkobierczynię ogromnej fortuny, oszukała wiele osób. Dokumenty w kategorii seriale 2022 to min. Kim jest Anna. Jak to zwykle bywa w przypadku prawdziwych historii, widz identyfikuje się z nimi i potrafi się bardziej wczuć w rolę. W filmie jest również przedstawiony proces z 2019 roku, gdzie bohaterka próbuje się bronić, a jednocześnie stylizuje się nawet na salę sądową, co było typowym zachowaniem jej odpowiednika z realnego życia. Serialowi nie można odmówić oryginalności i pomysłowości, choć w dużej mierze życie napisało scenariusz.

Seriale 2022 to mnóstwo obiecujących nowości, zarówno z nutką dreszczyku, jak i lżejszych seriali dla zrelaksowania się, a także wciągających dokumentów opartych na szokujących historiach.
Seriale min. na platformie Netflix są w większości tak wysokiej jakości, że szybko mogą stać się hitem, zatem warto na bieżąco śledzić nowości i oglądać inspirujące historie.

Comments are closed.

No comments yet.

× Close