Spartakus

By Serial

Spartakus to bardzo znana postać z czasów starożytnych. Emitowany był przez telewizję Starz od 22 stycznia 2010 roku. Fabuła serialu opowiada losy gladiatora o imieniu Spartakus. Kiedyś dowodził on powstaniem niewolników przeciwko Republice Rzymskiej. Był bardzo charyzmatyczną osobą o zdecydowanym charakterze. W roli głównej występował Andy Whitfield. Jego rola była poruszająca i budziła wyobraźnię.

Podróż do czasów starożytności

Tracki gladiator stanął na czele powstania niewolników, którzy zbuntowali się przeciwko Rzymowi. Jego losy stały się kanwą utworów literackich oraz serial telewizyjnych czy filmów fabularnych. Serial frapuje i jest sposobem na poznanie historii w dość dokładny sposób. W Polsce serial emitowały HBO, TV PULS oraz AXN Black. Można go nadal obejrzeć i zagłębić się w czasy historycznego Rzymu. Na serial składają się cztery serie, ostatnia z nich pochodzi z 2013 roku. Serial jest odpowiedni dla młodzieży oraz dorosłych, dla dzieci może być dość męczącym widowiskiem.

Czy warto obejrzeć ten serial?

Zdecydowanie jest to produkcja warta obejrzenia. Pozwala przypomnieć sobie historię starożytnego Rzymu oraz zagłębić się w biografię Spartakusa, postaci niezwykłej o ciekawym wymiarze.

Last modified: 23 marca 2022

Comments are closed.

No comments yet.

× Close