Filmy przygodowe

Filmy przygodowe cieszą się szczególnym uznaniem wśród wielbicieli mocnych wrażeń w różnym wieku. Zestawiając ze sobą wciągającą fabułę, nietuzinkowych bohaterów oraz zapierające dech w piersiach sceny akcji możemy uzyskać mieszankę, która zapewni nam doskonały relaks na najwyższym poziomie. Dobry film przygodowy oderwie nas od rzeczywistości, przenosząc do zupełnie inne świata, w którym podstawowe prawa fizyki nie zawsze mają racę bytu. Kultowe trylogie, klasyki sprzed lat czy zupełnie nowe propozycje, wykorzystujące innowacyjne technologie. W poniższym artykule znajdziesz najlepsze filmy przygodowe, które po prostu trzeba znać. Kino pełne niesamowitych zwrotów akcji, pięknych krajobrazów i ścieżki dźwiękowej, stojącej na najwyższym poziomie, to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i zanurzenia się w fascynujących przygodach bohaterów.

Trylogia „Władca Pierścieni” (2001-2003)

Historia ma swój początek w spokojnej wiosce Shire, Bilbo Baggins po latach spędzonych wśród hobbitów postanawia odejść z krainy, pozostawiając magiczny artefakt pod postacią pierścienia w rękach swojego adoptowanego dziedzica fortuny, Froda. Jak się wkrótce okaże, moc pierścienia może w znacznym stopniu przewyższać najśmielsze oczekiwania. W momencie gdy w Shire zjawia się czarodziej Gandalf, wyjawiając Frodowi mroczą tajemnicę, sielskie życie mieszkańców zostaje zakłócone i nigdy może już nie być takie samo. Film opowiadający o podróży małego hobbita Froda do mrocznej krainy Mordoru to z pewnością jedno z najbardziej epickich widowisk w dziejach kina. Połączenie klasycznego kina przygodowego z estetyką fantasy, stanowi świetną rozrywkę na najwyższym poziomie. Towarzyszące seansowi zdjęcia czy efekty specjalna, przeszły do historii kinematografii, a wiarygodna scenografia, kostiumy czy muzyka tworzą fascynującą i składającą się w jedno całość, obok której nie można przejść obojętnie. Mimo że film ma już swoje lata, możemy śmiało powiedzieć, że nie zestarzał się ani odrobinę, a każda z części odznacza się unikatowym klimatem, który pokochały miliony fanów na całym świecie. „Drużyna Pierścienia”, „Dwie wieże” oraz „Powrót króla” to pozycje, składające się na trylogię, która odbiła się szerokim echem nie tylko wśród wielbicieli kina. Filmy powstałe na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena opowiadające o misji zniszczenia mrocznego pierścienia Saurona przez Froda i jego dzielnych towarzyszy, to wciągającą opowieść pełna hobbitów, magów, elfów, krasnoludów i innych magicznych istot, walczących ramię w ramię, przeciwko siłom Mordoru. Filmy „Władca Pierścienia” doczekały się także kontynuacji, która opisuje losy magicznej krainy jeszcze sprzed wydarzeń mających miejsce w trylogii. „Hobbit: Niezwykła podróż”, „Hobbit: Pustkowie Smauga” oraz „Hobbit: Bitwa pięciu armii” w prequel serii, opowiadający historię Bilbo Bagginsa, którego w filmach Jacksona widzimy tylko na początku.

Seria „Gwiezdne wojny” (1977-2019)

„Gwiezdne wojny” to kolejna kultowa seria przygodowa łącząca w sobie cechy tego typu filmu wraz z elementami science-fiction. „Star Wars” stały się światowym fenomenem, zyskując niesłychaną popularność, a filmy opatrzone tym tytułem powstają nieprzerwanie po dziś dzień. Historia Luka Skywalkera, księżniczki Lei, Hana Solo, Chewbaccki i wielu innych rozgrywa się w odległej, fikcyjnej galaktyce zamieszkanej przez różne nacje oraz rasy. W momencie gdy konflikt pomiędzy Republiką a Imperium narasta jedyną nadzieją dla Galaktyki zdają się być Rycerze Jedi, mierzący się z równie potężnymi Sithami, uosabiającymi ciemną stronę mocy. Do gry na najwyższą stawkę włączą się także Rebelianci, stanowiący swego rodzaju Ruch Oporu, powstały po upadku Imperium Nowy Porządek oraz Federacja Handlowa. „Gwiezdne wojny” to bogato wypełniony świat, do którego przynależą między innymi takie stworzenia jak Ewoki, Jawowie, Gunganie czy Wookie, nie zabraknie również kultowych robotów takich jak C3PO czy R2D2. Światowy fenomen z gatunku kina przygodowego oraz sci-fi to przede wszystkim sprawnie poprowadzona fabuła, oraz pełnowymiarowi bohaterowie, którym nie sposób nie kibicować. Jeśli dodamy do tego efekty specjalne stojące na najwyższym poziomie, niezapomniany soundtrack oraz zapierające dech w piersiach projekty galaktycznych maszyn, otrzymujemy wyjątkowe widowisko, traktowane przez rzesze fanów niemalże jak świętość.

Seria filmów o Harrym Poterze  (2002-2011)

Wyjątkowa seria filmów przygodowych na podstawie kultowych powieści J.K.Rowling to jedyne w swoim rodzaju widowisko dla całej rodziny. Historia młodego czarodzieja z blizną na czole, walczącego z potężnym Lordem Voldemortem znana jest niemal wszystkim osobom na świecie. Ten fenomen kulturowy to pierwszorzędna rozrywka, składająca się na cykl filmów, które z każdym kolejnym rokiem przechodziły coraz poważniejszą ewolucję. Od ciepłych opowieści rozpoczynających się od przyjazdu Harrego do Hogwartu po zaciekłą walkę pomiędzy siłami Dobra i Zła. Czytelnicy i kinomaniacy na całym świecie uznali taką mieszankę za doskonałą, idealnie wpisującą się w ich gusta. Seria o przygodach Harrego, Rona, Hermiony i masy innych kultowych postaci to seans, podczas którego dorastamy wraz z bohaterami. Wyjątkowe zdjęcia, montaż, zapierające dech w piersiach scenografie i krajobrazy to tylko niektóre elementy dzieła idealnie wpisującego się w gatunek kina przygodowego. Wkrocz do świata czarodziejów, duchów, trolli, goblinów i innych magicznych stworzeń, dzięki którym przeniesiesz się w zupełnie nową rzeczywistość.

Indiana Jones i Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)

Klasyka gatunku, którą świetnie ogląda się na dużym oraz małym ekranie. „Poszukiwacze zaginionej Arki” to propozycja, która zachwyci fanów nieco starszych filmów, które nie są przepełnione najnowocześniejszymi efektami i innowacyjnymi technologiami. Historia ma miejsce w roku 1936, kiedy to Jones wraca ze swojej kolejnej wyprawy zakończonej niepowodzeniem. Bohaterowi nie długo dane będzie cieszyć się sielskim spokojem, na miejscu okazuje się, że hitlerowcy w każdej chwili mogą przechwycić egipską Arkę Przymierza, która według legendy daje niesamowitą moc każdemu, kto wejdzie w jej posiadanie. Jedyne w swoim rodzaju widowisko doczekało się także kolejnych części filmów takich jak „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” czy „Indiana Jones i ostatnia krucjata”.

Wyprawa do dżungli (2021)

Najnowszy film z Emily Blunt oraz Dwaynem Johnsonem w rolach głównych to najwyższych lotów kino gatunkowe, do którego spokojnie może zasiąść cala rodzina. Historia Lily, której celem jest odnalezienie legendarnego drzewa oraz jej towarzyszy, wciąga widzów już od pierwszych scen. Nowoczesne efekty i nieprzewidywalne zwroty akcji z pewnością przypadną do gustu nie tylko fanom filmów przygodowych.

Comments are closed.

No comments yet.

× Close